Nakládací stroj univerzální NSU 1E

Použití:

Stroj s elektrohydraulickým pohonem NSU 1E je v univerzálním provedení, tj. je možné jej použít jako vrtací stroj, nakládač s bočním výklopem, jako stroj pro přibírku počvy, k rozbíjení kamene v počvě a začištění profilu chodby po střelbě v prostředí s nebezpečím výbuchu metanu do IM2 podle EN 1127-2: ve smyslu směrnice 2014/34/EU ze dne 26. února 2014. Stroj je certifikován podle Evropských harmonizovaných norem řady EN 60079 (elektrická zařízení a přístroje) a EN 13463 (neelektrická zařízení) a souvisejících harmonizovaných norem EU.

Uspořádání podvozku s použitím článkových pásů tankového typu zaručuje vysokou životnost a odolnost proti abrazi.

Stroj NSU 1E se vyrábí a dodává ve dvou provedeních a to P1 a P3.

Provedení P1:

Univerzální stroj s teleskopickým výložníkem v provedení P1 slouží k vrtání vrtů, určených pro střelbu, svorníkování a prognózních vrtů, k mechanizaci přibírky počvy, tj. k rozpojování, nabírání rozpojené horniny a jejímu výsypu na odtěžovací zařízení nebo do vozu. Rozpojování horniny se provádí vysoce výkonným hydraulickým bouracím kladivem. Pro nabírání a výsyp rozrušené horniny je k dispozici otočná lopata 0,35 m³ nebo pevná lopata s bočním výklopem objemu 0,6 m³. Natáčení ramene do stran umožňuje dostatečný stranový dosah pro nabírání horniny, snížená otočná lopata usnadňuje práci pod pásovým dopravníkem. Snadnou a rychlou výměnu pracovního nářadí umožňuje hydraulický rychloupínač na konci výložníku.

Mezi volitelná příslušenství patří také vrtací lafeta s dvourychlostní převodovkou nebo rotačně příklepovým kladivem.

Provedení P3:

Stroj v provedení P3 je mobilní nakládač na pásovém podvozku. Mimo pohon hlavního elektromotoru, osvětlení a kontrolních prvků jsou všechny technologické funkce včetně pojezdu realizovány hydraulikou (je použit ekonomický úsporný systém LSS) a samostatné ovládání stroje je prováděno pomocí nožních a ručních hydraulických ovládačů. Zadní část stroje, na níž jsou umístěny prvky elektrohydraulického pohonu, je chráněna krytováním s odnímatelnými panely. Kyvný výložník nese lopatu s bočním výklopem v různém provedení až do velikosti 1,2 m² při zachování stability stroje. Provedení stroje vyhovuje požadavkům bezpečnosti a ergonomie.

Pro podrobnější informaci o výrobku kontaktujte obchodní úsek naší společnosti.